Jak się przygotować na sezon huraganów – podpowiedzi

wzburzone morze

Według National Oceanic & Atmospheric Administration na wschodnim Pacyfiku spodziewanych jest od 15 do 16 burz tropikalnych. Dziewięć z nich staje się huraganami, a pięć śmiertelnie poważnymi huraganami. Jeśli mieszkasz w południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych, wiesz, że sezon huraganów rozpoczął się 1 czerwca. Czy jesteś przygotowany na sezon huraganów? Czy wiesz, że sezon huraganów trwa do końca listopada? Czy wyszedłeś i kupiłeś wszystkie potrzebne materiały? Ten artykuł został napisany, aby pomóc Ci przygotować się na każdy rodzaj huraganu. Dostarczy ci również listę przedmiotów, które są niezbędne podczas każdej burzy.
Co trzeba zrobić, aby przygotować się na huragan? Jeśli mieszkasz w pobliżu wybrzeża, a huragan ze śmiercionośnymi wiatrami uderzy w ląd, możesz rozważyć ewakuację i udanie się do schroniska. Musisz oglądać wiadomości, aby zobaczyć, czy stan ogłosił stan wyjątkowy. Jeśli jesteś na drodze huraganu spadającego na ląd, powinieneś się przygotować i mieć gotową listę zapasów. Lista ekwipunku obejmuje: apteczkę ze wszystkimi niezbędnymi lekami, konserwę i otwieracz, zapas wody na co najmniej 3 dni, latarki, radio na baterie i zapasowe baterie. Inne materiały mogą obejmować worki z piaskiem, taśmę, generator, odzież przeciwdeszczową, śpiwory i wreszcie odzież ochronną.
Aby być po bezpiecznej stronie, należy przygotować się na najgorsze i mieć nadzieję na najlepsze. Nikt nie wie, jak śmiercionośne i niszczycielskie będą te huraganowe wiatry. Dlatego powinieneś mieć wszystkie swoje zapasy obok siebie. Według portalu Hurricanetips.com składane leżaki plażowe stanowią doskonałą alternatywę dla łóżeczek dziecięcych. „Składają się na płasko, pełnią funkcję krzesła i umożliwiają przechowywanie pod spodem plastikowych pojemników o pojemności 16 galonów, aby zaoszczędzić miejsce i zabezpieczyć swoje rzeczy”. Leżaki producent
Bardzo ważne jest, aby przygotować listę kontrolną rzeczy, które będą potrzebne. Ważne jest również, aby mieć przygotowany plan działania wraz z ważnymi numerami telefonów, które mogą być potrzebne w nagłych przypadkach. Przejrzyj listę kontrolną i upewnij się, że zebrałeś wszystkie swoje przedmioty. Po zebraniu wszystkich przedmiotów upewnij się, że umieściłeś je w małym i przenośnym pojemniku. W ten sposób, jeśli zostaniesz zmuszony do opuszczenia domu, wystarczy, że zabierzesz ze sobą swój pojemnik. Teraz, jeśli jesteś zmuszony opuścić dom, będziesz potrzebować czegoś do spania. Składane leżaki plażowe to dobry wybór, ponieważ są lekkie, szybko się składają, co ułatwia przechowywanie, a ponadto są łatwe w transporcie. Według Czerwonego Krzyża schroniska zazwyczaj pozwalają na trzymanie wszystkiego, co zmieści się na 18 metrach kwadratowych, czyli nieco większym niż miejsce na każde krzesło plażowe. Krzesła plażowe to doskonały wybór podczas burz, które mogą wymagać opuszczenia domu.
Kolejną świetną rzeczą są te nowe latarki. Każdego roku (sezon huraganów) ludzie pędzą do Home Depot i Lowes, aby kupić latarki i baterie na wypadek, gdyby burza zerwała linie energetyczne, powodując kilkudniową przerwę w dostawie prądu. Kto wie, ile czasu zajmie firmom użyteczności publicznej przywrócenie zasilania?
Trzęsące się latarki mają przewodnik elektryczny, który porusza się w pewnym polu magnetycznym, generując prąd elektryczny. Wystarczy potrząsnąć latarką i prąd jest generowany. Wytwarzane światło jest bardzo widoczne, co pozwala widzieć z dużej odległości. Latarki z korbą ręczną są tak samo łatwe jak potrząsanie latarkami. Wystarczy, że pokręcisz latarką na kilka sekund, a uzyskasz jasne i widoczne źródło światła.
Kiedy te huragany dotrą na ląd, mogą być naprawdę śmiertelne. Ulewne deszcze, silne wiatry i gigantyczne fale mogą uszkodzić budynki, drzewa i samochody. Zerwą nawet linie energetyczne, pozostawiając cię bez prądu na wiele dni. Dobrym przykładem może być stan Floryda. Huragan Charley, Frances, Ivan i Jeanne przyniosły niszczycielskie wiatry i deszcze, które zerwały linie energetyczne, pozostawiając większość stanu bez prądu na wiele dni. Ludzie rzucili się do sklepów po latarki, baterie, generatory i wszystko, co mogli znaleźć. Było już za późno i ludzie walczyli jeden na drugim o to, co zostało w tych sklepach. Huraganów nie można kontrolować, ale naszą podatność na zagrożenia można zmniejszyć poprzez gotowość. Przygotuj się !